Gates SPZ3550
SPZ3550 METRIC-POWER V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20909006 |
| Product line | SPZ3550 METRIC V-BELT |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via SPZ3550)
| Profile | SPZ (metric) |
| Top width | 9.7 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 139.76" (3550 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |