Gates SPZ3350
SPZ3350 METRIC-POWER V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20909005 |
| Product line | SPZ3350 METRIC V-BELT |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via SPZ3350)
| Profile | SPZ (metric) |
| Top width | 9.7 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 131.89" (3350 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |