Gates SPZ3150
SPZ3150 METRIC-POWER V-BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20909003 |
| Product line | SPZ3150 METRIC V-BELT |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via SPZ3150)
| Profile | SPZ (metric) |
| Top width | 9.7 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 124.02" (3150 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |