Gates D540
D540 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042308 |
| Product line | D540 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via D540)
| Profile | D (classical) |
| Top width | 32 mm |
| Depth | 19 mm |
| Length | 540" (13716 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |