Gates D300
D300 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042299 |
| Product line | D300 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via D300)
| Profile | D (classical) |
| Top width | 32 mm |
| Depth | 19 mm |
| Length | 300" (7620 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |