Gates D270
D270 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042297 |
| Product line | D270 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via D270)
| Profile | D (classical) |
| Top width | 32 mm |
| Depth | 19 mm |
| Length | 270" (6858 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |