Gates D255
D255 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042296 |
| Product line | D255 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via D255)
| Profile | D (classical) |
| Top width | 32 mm |
| Depth | 19 mm |
| Length | 255" (6477 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |