Gates D173
D173 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042290 |
| Product line | D173 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via D173)
| Profile | D (classical) |
| Top width | 32 mm |
| Depth | 19 mm |
| Length | 173" (4394.2 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |