Gates D148
D148 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20096878 |
| Product line | CTSPL D148 |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via D148)
| Profile | D (classical) |
| Top width | 32 mm |
| Depth | 19 mm |
| Length | 148" (3759.2 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |