Gates D144
D144 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042287 |
| Product line | D144 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via D144)
| Profile | D (classical) |
| Top width | 32 mm |
| Depth | 19 mm |
| Length | 144" (3657.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |