Gates CX75
CX75 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039652 |
| Product line | CX75 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via CX75)
| Profile | CX (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 75" (1905 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |