Gates CX120
CX120 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039665 |
| Product line | CX120 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via CX120)
| Profile | CX (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 120" (3048 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |