Gates C99
C99 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042211 |
| Product line | C99 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C99)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 99" (2514.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |