Gates C85
C85 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042201 |
| Product line | C85 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C85)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 85" (2159 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |