Gates C72
C72 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042191 |
| Product line | C72 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C72)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 72" (1828.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |