Gates C46
C46 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20682003 |
| Product line | C46 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C46)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 46" (1168.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |