Gates C300
C300 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042271 |
| Product line | C300 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C300)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 300" (7620 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |