Gates C280
C280 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042269 |
| Product line | C280 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C280)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 280" (7112 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |