Gates C270
C270 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042267 |
| Product line | C270 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C270)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 270" (6858 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |