Gates C240
C240 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042263 |
| Product line | C240 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C240)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 240" (6096 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |