Gates C235
C235 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042262 |
| Product line | C235 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C235)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 235" (5969 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |