Gates C190
C190 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042252 |
| Product line | C190 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C190)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 190" (4826 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |