Gates C167
C167 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042243 |
| Product line | C167 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C167)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 167" (4241.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |