Gates C160
C160 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20084380 |
| Product line | CTSPL C160 |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C160)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 160" (4064 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |