Gates C130
C130 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20551232 |
| Product line | C130 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C130)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 130" (3302 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |