Gates C125
C125 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20084372 |
| Product line | CTSPL C125 |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via C125)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 125" (3175 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |