Gates C111
C111 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039662 |
| Product line | CX111 TORQUE-FLEX |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: COGGED VS NONCOGGED
Specifications (via C111)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 111" (2819.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |