Gates BX85
BX85 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039598 |
| Product line | BX85 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX85)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 85" (2159 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |