Gates BX66
BX66 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039579 |
| Product line | BX66 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX66)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 66" (1676.4 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |