Gates BX45
BX45 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039558 |
| Product line | BX45 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX45)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 45" (1143 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |