Gates BX38
BX38 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039552 |
| Product line | BX38 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX38)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 38" (965.2 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |