Gates BX30
BX30 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20084363 |
| Product line | BX30 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX30)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 30" (762 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |