Gates BX25
BX25 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20084360 |
| Product line | CTSPL BX25 |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX25)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 25" (635 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |