Gates BX110
BX110 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20084358 |
| Product line | CTSPL BX110 |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX110)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 110" (2794 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |