Gates B72
B72 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042090 |
| Product line | B72 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via B72)
| Profile | B (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 72" (1828.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |