Gates B48
B48 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042066 |
| Product line | B48 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via B48)
| Profile | B (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 48" (1219.2 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |