Gates B45
B45 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042063 |
| Product line | B45 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via B45)
| Profile | B (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 45" (1143 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |