Gates B355
B355 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20682435 |
| Product line | B355 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via SPB3550)
| Profile | SPB (metric) |
| Top width | 16.3 mm |
| Depth | 13 mm |
| Length | 139.76" (3550 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |