Gates B345
B345 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20840562 |
| Product line | B345 HY-T PLUS QTE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via SPB3450)
| Profile | SPB (metric) |
| Top width | 16.3 mm |
| Depth | 13 mm |
| Length | 135.83" (3450 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |