Gates B315
B315 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042179 |
| Product line | B315 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via SPB3150)
| Profile | SPB (metric) |
| Top width | 16.3 mm |
| Depth | 13 mm |
| Length | 124.02" (3150 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |