Gates B280
B280 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20840556 |
| Product line | B280 HY-T PLUS QTE |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via B280)
| Profile | B (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 280" (7112 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |