Gates B270
B270 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042176 |
| Product line | B270 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via B270)
| Profile | B (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 270" (6858 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |