Gates B195
B195 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042163 |
| Product line | B195 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via B195)
| Profile | B (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 195" (4953 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |