Gates B191
B191 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039639 |
| Product line | BX191 TORQUE-FLEX |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: COGGED VS NONCOGGED
Specifications (via B191)
| Profile | B (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 191" (4851.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |