Gates B142
B142 HI-POWER II BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042144 |
| Product line | B142 HY-T PLUS |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via B142)
| Profile | B (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 142" (3606.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |