Gates AX69
AX69 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039508 |
| Product line | AX69 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via AX69)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 69" (1752.6 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |