Gates AX57
AX57 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039496 |
| Product line | AX57 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via AX57)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 57" (1447.8 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |