Gates AX51
AX51 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039490 |
| Product line | AX51 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via AX51)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 51" (1295.4 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |