Gates AX38
AX38 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039477 |
| Product line | AX38 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via AX38)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 38" (965.2 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |