Gates AX24
AX24 TRI-POWER BELTS
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039464 |
| Product line | AX24 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via AX24)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 24" (609.6 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |